Záchrana osob - Tvrdonice

07.03.2021 306x

11_Ilustracni_foto_web.jpgNedělní večer nám narušil výjezd opět s cílem záchrany osoby na rybníku. Tentokrát se ovšem nejednalo o prověřovací cvičení. Podle prvnotních informací jsme zjistili, že se jedná pouze o hledání pohřešovaného majitele kola a dokladů, které na lavičce u rybníku nalezl člen naší jednotky. Vyjeli jsme s vozidly CAS 20 v počtu (1+5) a DA s přívěsem v počtu (1+5). Po domluvě s PČR bylo rozhodnuto o nasazení člunu a vyhledávání pomocí trhacího háku v oblasti, které označil psovod Policie ČR, následně se do hledání v druhé části rybníka zapojilo i družstvo ze stanice Břeclav. Naše hledání bylo neúspěšné, tudíž bylo ze stany policie rozhodnuto o nasazení potápěčů. Potápěči osobu vyhledávali za pomocí sonaru, který byl úspěšný až na druhém vytipovaném místě. Následně jsme asistovali PČR s osvětlením místa zásahu při vyšetřování až do pozdních večerních hodin.

Nedělní zásah neměl žádnou spojitost se sobotním cvičením. Využitá OZNAČENÁ díra v ledu na cvičení byla ve vzdálenosti 50 metrů od místa nálezu utonulé osoby. Pokud se osoba propadne pod led, její vzdálenost bude maximálně do 5-ti metrů od místa propadu na stojaté    vodě. Jednotka hasičů z Tvrdonic nebere za tuhle tragickou událost žádnou zodpovědnost.

Velitel JSDHo Tvrdonice
Zdeněk Salajka

Obec Tvrdonice
Upřesnění místa Rybník v areálu TNS