Informace o kolektivu mladých hasičů

25.12.2012 1743x

Zájmový kroužek mladých hasičů ve Tvrdonicích funguje od roku 1977, v současné době pod vedením vedoucích Emilem Mrázem, Evou Korbelovou, Milanem Balgou, Antonínem Korbelem a Přemyslem Janulíkem. Kroužek mladých hasičů sdružuje celkem 12 mladších a 8 starších členů.
Velké množství současných aktivních členů se do našich řad dostalo právě díky tomuto kroužku. Děti se zde zapojují převážně do soutěžní činnosti a nutno říct, že sklízí skutečně velkou spoustu úspěchů. V současné době už po třetí po sobě vyhráli okresní kolo hry Plamen a díky tomu reprezentují okres Břeclav v krajském kole celostátní soutěže PLAMEN a rozhodně si mezi silnou konkurencí nevedli špatně. Cílem tohoto kroužku je však také, kromě samotného soutěžení, které je jistě silnou motivací pro mládež, dát dětem zálibu a náplň jejich volného času, ale taky předat zkušenosti a cenné rady do samotného života. Ať už formou příprav na soutěžní výkon, či různých her a soustředění, se děti naučí mnoho v oblasti zdravovědy, poskytnutí prví pomoci nebo samotné požární ochrany a prevence. Děti se zde nepřímo učí také týmové spolupráci, kolektivnosti a vzájemného respektu a pomoci. Toto jsou však jen některé hodnoty, které lze nalézt v požárním sportu, ale především v samotném povolání hasiče.

Marek Gál
Poslení úprava: Petra Korbelová dne 18.05.2014