Mladí hasiči viděli profesionály

13.11.2008 1186x

V úterý 11.11.2008 jsme s mladými hasiči zavítali na okresní požární stanici HZS v Břeclavě. Kromě běžné požární techniky v podobě požárních automobilů typu CAS zde byly k vidění i vozy nezvyklého či spíše velmi specifického typu jako například chemický vůz určený na likvidaci nebezpečných látek, rychlý záchranný automobil, který vyjíždí při dopravních nehodách nebo vozidla speciálně vybavená pro práci s vodou například při povodních. Největším lákadlem pro děti však zcela jistě byla vysokozdvižná plošina, se kterou hasiči na závěr vyjeli z garáží a předvedli její dostupnost.

Většina členů kroužku mladých hasičů jsou nováčci a s takovouto techniku se ještě nejspíš nesetkala. Pro mnohé se tedy tato exkurze stala velmi silným a nezapomenutelným zážitkem.