Pokořili jsme vlastní rekord!!!

12.09.2009 1145x

177.jpgV sobotu 5. září proběhlo v Bořetickém sportovním areále závěrečné kolo v pořadí již 4. ročníku Břeclavské hasičské ligy. Soutěž přinesla skutečně velmi zajímavou podívanou se spoustou skvělých výsledků. Naše družstvo šlo po dobrém náznaku z Poštorné, kde náš proudař sestřelil terč ve skvělém čase 18:90s, do tohoto závodu s nadějí na zlom letošní smůly, která se nám většinu sezóny lepila na paty. Pro stále trvající zranění našeho druhého proudaře jsme sice byli nuceni si sedmého člena sestavy zapůjčit, což umožňují pravidla naší ligy, přes to se našemu týmu povedlo zaběhnout vynikající čas 18:79, který znamenal rekord našeho současného, ale i bývalého soutěžního družstva! Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat členu SDH Kobylí, jenž nám k tomuto výsledku dopomohl. Ve druhém pokuse jsme si již na tento post mohli dovolit postavit našeho nového doposud nezaběhaného člena, který se zde však ukázal jako proudař se skutečně dobrými předpoklady. Nebýt drobného zaváhání k němuž došlo při nabírání vody, zcela jistě by se časomíra zastavila na hodnotě pod 20 sekund. I s touto chybičkou jsme však tímto pokusem dosáhli času, který by nám na jiných kole letošní ligy zajistil dobrou příčku.

Nic nám však již nedokázalo zkazit radost z rekordního času dosaženého v prvním kole. Paradoxní však bylo, že i s tímto vynikajícím výsledkem jsme obsadili až celkovou 5. příčku! V dřívějších ročnících BHL by tento čas zcela jistě znamenal medailovou pozici. Opět se tak dokázalo, že kvalita požárního sportu v Břeclavské okrese roste a blíží se k výsledkovému průměru špičkových družstev z celé České republiky.

Jak již bylo zmíněno, šlo o poslední klání letošní série soutěží BHL. Celkové prvenství tak svými vynikajícími výkony získalo zaslouženě družstvo z Pasohlávek. Tomuto družstvu však po celou dobu seriálu šlapalo na paty družstvo z Poštorné, které po soutěži v Kobylí dokonce drží současný rekord ligy. Třetí příčku pak získala sestava z Kobylí. Kategorii žen kraluje družstvo z Poštorné. Naše družstvo sice nesplnilo svůj cíl a to umístnit se v první elitní pětici, což mají nejspíš na svědomí nováčkovské chyby spolu s technickými potížemi na soutěžní stříkačce, avšak od tohoto výsledku jsme nebyli daleko. Náš nový tým tak obsadil konečnou 6. příčku seriálu. Pokud však naše dosavadní sestava vydrží do další sezóny, můžeme se těšit na skutečně dobré výsledky a novou silnou konkurenci družstvům v lize.