Soutěž v Kobylí

30.07.2009 1039x

169.jpgV sobotu 25. července se soutěžní družstvo zúčastnilo již 7. kola letošního seriálu Břeclavské hasičské ligy, do kterého jsme po předešlém nezdaru šli s nadšením a vírou v dobrý výsledek. Po prvních pokusech to tak skutečně vypadalo. Naše sestava dosáhla s jistotou času 20:27, který v tu chvíli stačil na průběžnou 4. příčku v závodu. Byli jsme si taky vědomi naší rezervy v čase a rozhodli se v kole druhém jít co to dá. Opět shoda náhod však rozhodla o zdaru či nezdaru tohoto pokusu. Silnější poryvy větru, které v Kobylí možná už i tradičně doprovázely celou soutěž, znemožnili kvalitní nástřik našim proudařům v jinak skvěle rozběhnutém pokusu. Do celkových výsledků se nám tak započítal čas z prvního kola. I tak jsme byli s dosaženým časem spokojeni a opět jsme ukázali, že na dobré výsledky rozhodně máme. Ke konci nás snad jen trochu zamrzelo, že námi dosažený čas byl ještě několika družstvy o pár setinek překonán, čímž jsme se dostali na konečnou 9. příčku z celkového počtu 24 mužských týmů.

Na soutěži byly tak opět k vidění skutečně velice kvalitní pokusy. Povedlo se zaběhnout hned tři osmnáctkové časy a co víc, padl i rekord Břeclavské hasičské ligy, který družstvo z Poštorné A vylepšilo z času 17:60 na skvělých 17:32. Je to již hodnota srovnatelná s časy, které jsou zcela běžné v soutěžích Extraligy ČR v požárním útoku.

Dalším kláním, kde se týmy zařazené do BHL poperou o cenné body do celkových výsledků, se v sobotu 1. srpna stane soutěž „O pohár starosty obce Brumovice“.