Soutěžili jsme na domácí půdě

28.06.2009 1149x

157.jpgV sobotu 20. června 2009 se do Tvrdonic sjelo 15 mužských a 4 ženská soutěžní družstva, která se utkala v jedné z disciplín požárního sportu, v požárním útoku. Soutěž „O pohár obce Tvrdonice“ se stala čtvrtou v pořadí seriálu letošního ročníku Břeclavské hasičské ligy. Oproti předchozím ročníkům jsme letos byli na naší známé „pomalé“ trati svědky skutečně skvělých výkonů a to i přes silně podmáčené hřiště po přechodu vytrvalého deště. Padly zde hned tři osmnáctkové časy, kterým již po druhé v řadě vévodilo časem 18,06 družstvo z Pasohlávek. Na kratší trati v kategorii ženy pak časem 19:98 zvítězilo družstvo hasiček z Hovoran.

Naše sestava však rozhodně nezaostávala. V prvním pokuse se nám dobrým časem 20:03 povedlo zajistit průběžnou 3. příčku v závodu. Štěstí však byla hodnota, která nám chyběl v napínavém druhém kole. Dosažený čas se nám již nepovedlo vylepšit což naopak dokázala velmi těsnými rozdíly některá jiná družstva. Naše sedmička tak skončila na konečném 6. místě. Od páté příčky, kterou obsadilo soutěžní družstvo z Kobylí, nás přitom dělila pouhopouhá jedna setina sekundy.

Jelikož však mezi družstvy, které překonaly námi dosažený čas, byly i týmy nezařazené do letošního ročníku BHL, získali jsme do celkového hodnocení body za 4. pozici. Tím jsme se v tabulce průběžných výsledků ligy vyhouply do první pětice.

Odběhnutím posledního týmu však tentokrát soutěž rozhodně neskončila. Naše soutěžní sestava spolu s některými bývalými členy družstva totiž uskutečnila požární útok ala „jezedačky z Tvrdonic“. Převlečeni za tyto dřící báby všem předvedli jak má správně takový útok vypadat. Záznam tohoto pokusu můžete shlédnout zde.