První výjezdy řízené z KOPIS Brno

12.06.2008 1116x

Od 1.2.2007 přešlo okresní hasičské řídící centrum z Břeclavi na centrální středisko do Brna. Již 31.1. přišla k večeru první skušební sms zpráva z tohoto centra. Systém byl tedy připraven o čemž jsme se mohli přesvědčit hned 13.2. dopoledne kdy byla naše jednotka přivolána k požáru Tranzy Břeclav. Jednalo se však jen o malé zahoření, které šlo velmi lehce zvládnout. V Brně však špatně vyhodnotili informace o požáru a tak se stalo, že na místo se začala sjíždět téměř polovina okresu. Břeclavští hasiči nakonec jednotky včetně nás odvolali. Další požár proběhl v noci 17.2. v Moravské Nové Vsi ve firmě Dendra. Poplach byl vyhlášen v 0:40. Na místo se sjely jednotky z Tvrdonice, Hrušek, Týnce a 2 vozidla HZS Břeclav. Jednalo se o požár na půdě jedné z budov. K dalšímu požáru došlo 20.2. na poli za naší obcí, kde shořelo asi 1,5 ha trávy. Na místo se dostavili jednotky z Tvrdonic, Lanžhota a 1 vozidlo HZS Břeclav. KOPIS Brno znovu špatně vyhodnotilo situaci a tak vyhlásilo polach na dalších 3 místech. Jednotky byly poté znovu odvolány.