Požár lesa v Lanžhotě

28.03.2012 991x

297.jpgDne 25.3.2012 ve večerních hodinách se rozezněl zvuk sirény. Jednotka byla povolána k požáru trávy a stromů v lese do obce Lanžhot. Na místo vyjela s vozidlem T-815 CAS 20 v počtu (1+4) a s vozidlem Ford Transit DA (1+7). Po cestě k zásahu jsme se spojili s jednotkou JSDH Lanžhot, která při výjezdu počkala na naši jednotku u hasičské zbrojnice z důvodu naší neznalosti terénu v lese pod obcí Lanžhot. Po našem příjezdu již na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z požární stanice HZS Břeclav. Jednalo se o požár trávy a okolního stromu na rozloze cca 2 ha. Prováděli jsme hasební práce pomocí 1 VTP a jednoho „C“ proudu a jednoduchých hasebních prostředků. Po dohodě s velitelem zásahu byl Ford Transit přesunut s čerpadly k nedalekému rybníku, kde byla prováděna pomocí dvou čerpadel dodávka vody pro CAS. Po dohašovacích pracích a zhruba třech hodinách zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Obec Lanžhot
Upřesnění místa u hájenky, chata Doubravka
Datum zásahu 2012-03-25
Čas vyhlášení 18:56 hod.
Doba zásahu 3 hodiny
Velitel Marek Hunkař
Činnost Hašení pomocí 1VTP, jedním proudem C, a jednoduchými hasebními prostředky, doplňování vody do CAS.
Vzdálenost 7 km
Ostatní jednotky HZS Břeclav, JSDH Lanžhot
Stupeň poplachu I. stupeň - nízký
Zasahující Gál Josef, Gál Zbyněk, Hunkař Marek, Jung Tomáš, Mráz Emil, Sedláček Jiří, Müller Josef, Mráz Zdenek, Sedláček Jan, Verbík Libor, Tuček Aleš, Mráz Petr, Brychta František