Požár dopravního prostředku – osobní automobil

29.04.2011 949x

249.jpgDne 23. 4. 2011 ve 12:56 byla jednotka povolána k požáru dopravního prostředku mezi obcemi Tvrdonice a Týnec. Na místo vyjely obě zásahové vozidla Tatra 815 CAS 20 a Ford Transit DA. Ještě před příjezdem na místo bylo z dálky vidět hustý oblak kouře. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum, jednalo se o požár osobního automobilu Škoda Favorit, který se nacházel mimo komunikaci a ve vozidle se nenacházely žádné osoby. Hned za naší jednotkou se na místo dostavila jednotka JSDH Týnec s vozidlem Liaz 101 CAS 25. Ihned byly zahájeny hasební práce za pomocí dvou vysokotlakých proudů. Hasiči kvůli hustému kouři zasahovali v dýchací technice. Kvůli hustému provozu na komunikaci a pohybu hasičů, byl řízen provoz.    Po uhašení požáru bylo vozidlo za pomocí T -815 CAS 20 vytaženo na komunikaci, kde obě jednotky provedly naložení osobního automobilu na odtahovou službu a provedly úklid komunikace. Jednalo se však o prověřovací cvičení, které bylo nachystáno velitelem a zástupcem velitele sboru JSDH Tvrdonice. Po ukončení cvičení bylo provedeno vyhodnocení a jednotky se vrátily zpět na základnu.

Obec Tvrdonice
Upřesnění místa silnice mezi Tvrdonicemi a Týncem
Datum zásahu 2011-04-23
Čas vyhlášení 12:56 hod.
Doba zásahu 1,5 hod.
Velitel Marek Hunkař
Činnost Hašení pomocí 2xVTP, vyproštění automobilu, naložení na odtahovou službu.
Vzdálenost 2,5km
Ostatní jednotky JSDH Týnec
Stupeň poplachu I. stupeň - nízký
Zasahující Gál Zbyněk, Hunkař Marek, Jung Tomáš, Mráz Emil, Sedláček Jiří, Janulík Přemysl, Uhlíř Milan, Mráz Zdenek, Gál Marek, Sedláček Jan, Trčka Petr, Tuček Aleš, Mráz Petr