Požární dozor na školním plese

16.02.2011 1021x

242.jpgJednotka Sboru dobrovolných hasičů Tvrdonice byla požádána ředitelkou Základní školy Tvrdonice, aby se zúčastnila školního plesu základní školy s tím, že zajistí požární dozor celé akce. Mnoho organizátorů plesů se tímto moc nezabývá i když jim to ukládá vyhláška. Na každé takto pořádané akci jako jsou společenské plesy apod. kde se nachází vetší počet lidí, by měl byt zajištěn požární dozor. Požární dozor plesu zajišťovala tříčlenná skupina hasičů ve vycházkových uniformách, která je proškolená a má zkušenosti ve výjezdové jednotce SDH Tvrdonice. Před zahájením plesu jednotka zkontrolovala únikové východy a zda se nacházejí v objektu na daných místech hasící přístroje. V průběhu celého plesu kontrolovala dění akce. V brzkých ranních hodinách kdy se akce chýlila ke konci byl požární dozor ukončen a předán vedení Základní školy Tvrdonice.