Požár stájí

05.07.2009 1026x

163.jpgNeuplynulo ani 24 hodin od cvičného zásahu v budově místní základní školy a naše jednotka vyjela k dalšímu, tentokrát již „ostrému“ požáru stájí do Lanžhota. Poplach byl vyhlášen v úterý 30. června pět minut po půlnoci. Po příjezdu na místo zásahu s technikou Tatra T-148 CAS 32 a Avia DA 12 zde již operovala jednotka místního SDH, kterou jsme posléze doplňovali hasební látkou, a profesionální hasiči ze stanice HZS Břeclav. Došlo i na využití naší osvětlovací techniky, kterou byla opět zajištěna dobrá přehlednost požářiště. Plameny se během krátké doby povedlo dostat pod kontrolu. Pro jistotu však byla přivolána ještě jedna jednotka ze Staré Břeclavi. Naši hasiči poté pomohli při rozebírání prohořelých části a dohašovaní skrytých ohnisek. S místní JSDH jsme nakonec setrvali na místě a ohlídali objekt před opětovným vzplanutím. Asi po 2 hodinách zásahu se jednotka vrátila zpět do pohotovosti na základnu.

Obec Lanžhot
Upřesnění místa u hřiště
Datum zásahu 2009-06-30
Čas vyhlášení 00:06 hod.