Nenahlášené pálení v areálu ZEFA Tvrdonice

18.05.2009 1119x

145.jpgV nočních hodinách z pátku 15.5. na sobotu 16.5.2009 byla jednotka sboru dobrovolných hasičů Tvrdonice vyslána k již 12. události letošního roku. Zpráva o požáru v areálu ZEFA Tvrdonice přišla 25 minut po půlnoci. Překvapení pro naše hasiče nastalo v okamžiku, kdy na místě nalezli pouze hromadu starých palet, které likvidoval hlídač objektu na noční směně. Prostřednictvím vysílačky bylo s krajským operačním a informačním střediskem dohodnuto odvolání ostatních jednotek z Týnce a HZS Břeclav. Na místě byla přítomna taky Policie ČR. Jednotka se ihned po odvolání ostatních sborů vrátila zpět na základnu.

Před nedávnem jsem se zde zmiňoval o možnosti nahlášení pálení prostřednictvím webových stránek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Firebrno.cz, kde jde skutečně pouze o případnou kontrolu zda se nejedná o planý poplach. Jednotky požární ochrany pak zcela zbytečně marní čas cestou k takovému zásahu, zatímco ve stejnou dobu na jiném místě může jit například někomu o život. Proto se nebojte Vaše pálení na tomto webu zaregistrovat. Nebudete zbytečně zatěžovat jednotky požární ochrany a vyhnete se případné ostudě, kdy Váš „ohýnek“    přijedou uhasit hasiči.

Obec Tvrdonice
Upřesnění místa areál JZD
Datum zásahu 2009-05-16
Čas vyhlášení 0:25 hod.