Nález utonulé osoby

17.03.2009 1141x

131.jpgV odpoledních hodinách pondělí 16. března byla při výletu člena našeho sboru dobrovolných hasičů nalezena utonulá osoba v oblasti Lužního lesa mezi Kosticemi a Lanžhotem. Událost byla nahlášena na mezinárodní linku 112. Krajské operační a informační středisko nás však v tuto chvíli nepovolalo. Na místo jsme se vydali ze solidarity po telefonátu a svěřením se našeho člena starostovi SDH. Dostat se na místo pro nás nebyl problém, přeci jen tuto oblast by snad měl znát každý občan naší vesnice. Po příjezdu již nad místem události operoval policejní vrtulník Bell 412. Ten udával pozici přivolaným složkám z HZS a ZZS Břeclav, pro které se staly nepřekonatelnou překážkou zatopené přístupové cesty vlivem tání většího množství sněhu. Rozhodli jsme se jednat. Pomocí automobilní radiostanice jsme zažádali    KOPIS Brno o spojení s osádkou zásahového vozu HZS Břeclav. Tu jsme spolu z ostatními složkami integrovaného záchranného systému navedli na místo události přes snad nejkratší možnou přístupnou cestu, přes Tvrdonice. Po této komunikaci již operační středisko vyhlásilo poplach i pro naši jednotku. Na místo se tak již oficiálně vydalo i vozidlo Tatra T-148 CAS 32 s osádkou 1+3.

Osobě však již delší dobu rozhodně nebylo pomoci. Věc tak byla předána k šetření policie ČR, která o události informovala i Kriminální policii Břeclav. Přivoláni byly také potápěči z Brna na jejichž příjezd se čekalo téměř až do 18. hodiny. Až v tuto chvíli propustila policie svědka události, kterého jsme poté odvezli domů.

Obec Lanžhot
Upřesnění místa Lužní les
Datum zásahu 2009-03-16
Čas vyhlášení 16:33 hod.