Slovo starosty

15.02.2009 1755x

122.jpg      V poslední době se šíří nejrůznější fámy na adresu Sboru dobrovolných hasičů Tvrdonice. Tyto lži mající souvislost s odchodem některých členů z našich řad, hraničí s trestným činem pomluvy a šíření poplašné zprávy. Jsme společenskou organizací ve které je členství dobrovolné. Kdokoliv může do této organizace vstoupit a na základě svobodného rozhodnutí z ní může kdykoliv vystoupit.

Nehodlám zde reagovat na konkrétní obsah zmíněných pomluv. Jedná se o interní záležitosti sboru. Kterýkoliv člen SDH Tvrdonice má možnost zúčastnit se členské schůze a ani jednání výboru nejsou nikomu z členské základny uzavřená. Zde jsem ochoten zodpovědět všechny dotazy a vše náležitě doložit.

Chtěl bych Vás ujistit, že Sbor dobrovolných hasičů Tvrdonice stojí na pevných základech, že na jeho činnosti se v budoucnosti nic nezmění. Budeme nadále nositeli kulturních tradic, budeme reprezentovat obec na poli sportovním, budeme i nadále vychovávat své nástupce, z řad dětí registrovaných v kroužku mladých hasičů a hlavně jsme a vždy budeme připraveni v rámci našich možností pomáhat, kdykoliv bude naší pomoci zapotřebí.

V letošním roce proběhnou akce jako je oslava svátku svatého Floriána, uspořádáme soutěž družstev mladých hasičů a také proběhne další ročník soutěže v požárním útoku „O pohár obce Tvrdonice“. Nejen na těchto soutěžích nás budou reprezentovat mladí hasiči i soutěžní družstva mužů a žen.

Zásahová jednotka má v plánu uskutečnit několik námětových cvičení, jako je pomoc při dopravní nehodě, zásah s použitím dýchací techniky a    likvidace požáru.

Věřím, že v blízké době se budeme moct pochlubit nově vybavenou šatnou pro zásahovou jednotku a zasedací místností vybavenou novým nábytkem. Doufám, že za nedlouho budeme moct veřejnosti představit novou techniku. Nadále budeme se zástupci obce hledat společná řešení při obměně hasičské techniky a hlavně o možnosti výstavby nové hasičské zbrojnice.

Sbor dobrovolných hasičů existuje již 112 let. Za tu dobu se v něm vystřídalo stovky lidí ochotných pomáhat druhým a věřím, že tomu tak bude i nadále.

Našim heslem je „Vlasti ku cti a bližnímu ku pomoci“ – rád bych touto cestou poděkovat všem, kteří toto heslo svými skutky bezezbytku naplňují.

Josef Gál

starosta SDH Tvrdonice